Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Łapanowie

KONKURS HISTORYCZNY

Lekcje historii poza szkołą

Edukacja historyczna w Publicznej Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego

w Łapanowie realizowana jest nie tylko w murach szkolnych, ale także w miejscach

upamiętniających ważne wydarzenia z dziejów Państwa Polskiego.
       Przykładem tego jest udział uczniów koła historycznego w zajęciach edukacyjnych

na Kopcu Kościuszki w Krakowie.

Uczniowie wzięli udział w dwóch wykładach : „Tadeusz Kościuszko w Krakowie”,

”Kościuszko w wojnie o wolność Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej”.

Ponadto uczestnicy zajęć zwiedzili wystawę „Insurekcja, tradycje kościuszkowskie w Krakowie”

oraz wzięli udział w wycieczce na Kopiec Kościuszki.

Zajęcia były jedną z form przygotowania do konkursu tematycznego „O wolność Rzeczypospolitej. Tadeusz Kościuszko i książę Józef Poniatowski – żołnierze wolności”.

KONKURS HISTORYCZNY

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w konkursie tematycznym "O wolność Rzeczypospolitej, Tadeusz Kościuszko i książę Józef Poniatowski – żołnierze wolności"  zorganizowanym przez  Kuratorium Oświaty w Krakowie przy współudziale Muzeum Historycznego  Miasta Krakowa.

Konkurs przebiegał w trzech etapach-szkolnym, rejonowym ,wojewódzkim. Do rywalizacji stanęli uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z całego województwa małopolskiego a wśród nich uczniowie naszej szkoły:  Leśniak Sara, Duda Gabriela, Kulijewicz Magdalena, Janik Hubert, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego.

W gronie najlepszych uczestników konkursu znalazł się Janik Hubert uczeń klasy VI a uzyskując tytuł laureata.

Uroczyste zakończenie konkursu wraz z wręczeniem nagród dla laureatów oraz zaświadczeń Kuratora Oświaty odbyło się 20 kwietnia o godz. 12.00 w Sali Baltazara Fontany w Pałacu Krzysztofory w Krakowie.
       Zwycięzcy GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu i odkrywaniu historii.

Na zdjęciach z zajęć poza szkołą oraz z wręczenia nagród podczas uroczystego zakończenia konkursu.