EGZAMIN GIMNAZJALNY 2012

Jesteś tu: » Strona główna » TO JUŻ SIĘ WYDARZYŁO... » EGZAMIN GIMNAZJALNY 2012

 

 

 

kwiecień 2012r.

 

        Po trzech latach nauki przyszła kolej na weryfikację swojej wiedzy na sprawdzianie. Uczestnictwo w nim jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej, dlatego mieli obowiązek przystąpić do niego wszyscy uczniowie klas szóstych. Jeśliby tego nie zrobili, na koniec roku nie otrzymaliby świadectwa. Jednak co istotne, tego egzaminu nie można nie zdać. Co to oznacza w praktyce? Uczniowie, którym pójdzie on bardzo słabo i tak zostaną przyjęci do swoich rejonowych gimnazjów. Natomiast ci bardziej ambitni, będą mieli możliwość dostać się do gimnazjum spoza rejonu.
        Sprawdzian rozpoczął się o godz. 9:00 i trwał godzinę. Dla uczniów z dysfunkcjami czas trwania sprawdzianu mógł być przedłużony o 30 minut. Szóstoklasiści rozwiązywali zadania sprawdzające wiedzę z zakresu czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce. Do zdobycia było tradycyjnie maksymalnie
40 punktów.
        Mimo iż niektórzy szóstoklasiści w czasie trwania egzaminów przeżywali stres i niepokój, nie dawali tego zupełnie po sobie poznać. Uśmiechnięci, pełni optymizmu oraz wiary we własną wiedzę i umiejętności zajmowali swoje miejsca. Potem jeszcze sprawdzenie kompletności arkusza sprawdzianu, kilka słów przewodniczącego komisji na temat przebiegu egzaminu i ... nareszcie mogli zacząć rozwiązywanie zadań. Wyniki sprawdzianu uczniowie poznają dopiero około dwudziestego czerwca. Do tej pory pozostaje im cierpliwie czekać i skoncentrować się na wytężonej pracy intelektualnej, która zaowocuje wysokimi ocenami na koniec roku szkolnego. 
        Naszym szóstoklasistom życzymy zdobycia jak największej ilości punktów!

 

 

Autor: Anna Stawarz