SPOTKANIE WIGILIJNE GRUDZIEŃ 2012

Jesteś tu: » Strona główna » TO JUŻ SIĘ WYDARZYŁO... » SPOTKANIE WIGILIJNE GRUDZIEŃ 2012

DZIEŃ OTWARTY

Spotkanie wigilijne

GRUDZIEŃ 2012r.

„Gość w dom, Bóg w dom” - tym staropolskim porzekadłem powitaliśmy serdecznie wszystkich gości, którzy 16 grudnia 2012r. zechcieli świętować wspólnie z nami jeden z najważniejszych dni w roku – Spotkanie Wigilijne. Słowami poezji prowadzący uroczystość uczniowie nawiązali do istoty Świąt Bożego Narodzenia:

To właśnie tego wieczoru,
Gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze,
Przy stołach są miejsca dla obcych,
Bo nikt być samotny nie może.

To właśnie tego wieczoru,
Gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha,
W serca złamane i smutne
Po cichu wstępuje otucha.

Przybyłym gościom jako pierwsza życzenia w imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów złożyła pani v-ce dyrektor szkoły – Anna Ulanowska-Węglarz. Następnie głos zabrały przedstawicielki Szkolnej Rady Rodziców.
            Koniec roku to zawsze najlepszy moment do obejrzenia się w przeszłość. Nadszedł więc i dla nas czas na wspomnienia. Szkolne grudniowe Dni Otwarte są okazją, aby opowiedzieć o tym, co się działo w szkole. W jakich zajęciach, konkursach i programach uczestniczyliśmy, gdzie wyjeżdżaliśmy oraz kto nas odwiedzał. Opowiedzieliśmy o wielu różnych przedsięwzięciach podejmowanych przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli, wychowawców i dyrekcji szkoły w kończącym się 2012 roku, a nasze sprawozdanie poparliśmy szeroką galerią fotograficzną.
            W świąteczny, Bożonarodzeniowy nastrój wprowadzili publiczność witani gorącymi brawami bohaterowie pierwszego występu – pięcio i sześciolatkowie. Scena kocha dzieci. Dzieci tę miłość odwzajemniają. Pozwala ona odkrywać inny świat. Starsi uczniowie wystąpili w jasełkach pt. Boże Narodzenie. Przedstawienie przeplatało „anielskie” kolędowanie w wykonaniu wszystkich dziewczynek z klas I-III, którym wtórowały liczne głosy małych pastuszków. Dodatkowym atutem inscenizacji był uroczy mini koncert flażolecistek. Na zakończenie wystąpili uczniowie kółka teatralnego z klas V i VI we współpracy z chórem szkolnym Nadzieja. Grupa Kolędników złożyła zebranym z serca płynące życzenia dopełnienia w nadchodzącym roku najistotniejszych pragnień

(„w każdym kątku po dzieciątku, a w kieszeni po tysiączku”Uśmiech). Zaś walka aniołów z diabłami o władzę uświadomiła jak ciężka jest w szkole dola ucznia („wychuchanego pieszczoszka”), który musi stale wybierać pomiędzy dobrem a złem i bronić się przed pokusami. Pomiędzy scenkami teatralnymi zaprezentowały się dwie grupy taneczne – w walcu angielskim (dzieci z klas I-III) oraz w układzie tańca nowoczesnego (uczennice z klasy VI).
           Spotkanie odbyło się w pięknej scenerii z urokliwymi małymi aniołkami w roli głównej czuwającymi z góry nad zebranymi gośćmi. Dopełnieniem uroczystości był kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony zostanie na potrzeby szkoły.
           Mamy świadomość, że nasze Spotkanie wigilijne jest tylko namiastką tego, co niedługo przeżywać będziemy w rodzinnym gronie. Ma ono jednak swój szczególny wymiar, a o jego wyjątkowości świadczy tak liczna obecność Rodziców, za którą gorąco dziękujemy. Zanim będziemy w domach świętować Boże Narodzenie, składamy wszystkim serdeczne życzenia zdrowych i spokojnych Świąt, byśmy w natłoku świątecznych przygotowań nie zapomnieli o najważniejszym:

Żeby w pokoju tej nocy pobladły troski nasze i niepokoje zgasły.
By żaden człowiek nie był obcy.
Żeby nie było samotnych.
Byśmy umieli się dzielić sercem jak opłatkiem...

Autor: Anna Stawarz