DZIEŃ RODZINY 2012

Jesteś tu: » Strona główna » TO JUŻ SIĘ WYDARZYŁO... » DZIEŃ RODZINY 2012

DZIEŃ RODZINY

 

17 CZERWCA 2012

 

                                    

 "Na dobre i na złe – jest rodzina…
   Na dobre i na złe – niech się trzyma."

"Na dobre i na złe – jest mój tato…
   Na dobre i na złe – kocham go za to."
"Na dobre i na złe – moja mama …
   Na dobre i na złe – zawsze kochana."

"Na dobre i na złe – to są dzieci…
   Na dobre i na złe – słońce im świeci"

 

         Są w kalendarzu daty, które łączy wspólna nić: „Dzień Matki”, „Dzień Ojca” i „Dzień Dziecka”.  Jeśli połączymy te ważne dni w jedną całość, powstanie piękne święto, uroczyście obchodzone w naszej szkole – „Dzień Rodziny”. Uroczystość ta podkreśla i cementuje więzy rodzinne. Chociaż żyjemy w czasach ogromnego pośpiechu i zmagamy się z mnóstwem codziennych spraw, dobrze uświadomić sobie, że nasze przebywanie z dziećmi to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim inwestycja w ich prawidłowy rozwój, w więź emocjonalną, jednym słowem - w ich przyszłość…

         „Dzień Rodziny” obchodziliśmy tego roku 17 czerwca. W niedzielne popołudnie
w szkole zgromadzili się rodzice i bliscy naszych uczniów. Celem Rodzinnego Pikniku była przede wszystkim dobra zabawa i wspólny odpoczynek. Ponadto zamierzaliśmy promować rodzinny sport. Pogoda dopisała, co sprawiło, że zarówno dzieci, jak też rodzice bawili się wspaniale. 
         Pani dyrektor Dorota Twaróg - powitała dzieci, rodziców oraz zgromadzonych gości
i wręczyła podziękowania wszystkim rodzicom zaangażowanym w pracę na rzecz szkoły, wspierającym ją swoimi działaniami. Następnie uczniowie przygotowani pod kierunkiem Pani Wiesławy Zachary wystąpili w przedstawieniu "Czerwony Kapturek", który wzbudził wiele radości i został nagrodzony gromkimi brawami. Kolejnymi punktami „rodzinnego spotkania” były występy wokalne uśmiechniętych maluchów z klas 0-III oraz krótki popis umiejętności gry na instrumencie w wykonaniu zespołu flażolecistek pod kierunkiem Pani Moniki Radziszowskiej-Gacek. Jak zawsze całą prezentację sceniczną uroczystości dopełniały występy szkolnego chóru Nadzieja, który tym razem (ku wielkiej radości dyrygentki – Pani Barbary Karaś) liczniej niż zazwyczaj reprezentowały chłopięce głosy. Rodzice otrzymali od swoich pociech upominki - serca ze swoimi portretami lub szklaneczkę z pamiątkowym napisem. Piosenki dedykowane rodzicom wykonało także tradycyjnie Grono Pedagogiczne. Występy artystyczne miały miejsce na sali gimnastycznej, której wyjątkowy klimat wyczarowały Panie Ewa Lizak i Katarzyna Nowak (nota bene także twórczynie szkolnego kiermaszu pamiątek).
        Po zakończeniu oficjalnej części programu Dnia Rodziny impreza przeniesiona została na świeże powietrze, gdzie po uczcie duchowej na dzieci i dorosłych czekały atrakcje sportowe zorganizowane głównie przez Panie Karolinę Malik i Aurelię Cichoń. Każdy uczeń mógł tutaj znaleźć rozrywkę dla siebie. Rodzice jak zwykle zatroszczyli się o zorganizowanie piknikowego menu (za co z serca dziękujemy), a chwile relaksu wypełniała muzyka.

 
        Dzień taki jak ten pozwala zrozumieć istotę i poczuć wagę czasu spędzanego
z dzieckiem. Gdy nasz skarb czuje się bezpiecznie, jest obdarowywany miłością i szanowany, będzie istotą szczęśliwą i prawidłowo rozwijającą się, umiejącą radzić sobie w sytuacjach trudnych. Nauczy się kochać innych. W przyszłości jako dorosły człowiek będzie dawać poczucie bezpieczeństwa swoim bliskim. Powinniśmy zabiegać o to, by dzień taki jak ten, Dzień Rodziny, w naszych domach trwał cały rok…

 

 

Autor: Anna Stawarz

Galerie

Konferansjerzy: Gabrysia i Hubert

Konferansjerzy: Gabrysia i Hubert

Występ zerówek

Występ zerówek

Koło Flażoletowe

Koło Flażoletowe

Koło Teatralne

Koło Teatralne "Czerwony Kapturek"

Koło Teatralne

Koło Teatralne "Czerwony Kapturek"

Koło Teatralne

Koło Teatralne "Czerwony Kapturek"

Publiczność na Dniu Rodziny

Publiczność na Dniu Rodziny

Chór szkolny

Chór szkolny "Nadzieja"

Chór szkolny

Chór szkolny "Nadzieja" i nauczyciele

Kiermasz Plastyczny

Kiermasz Plastyczny

Konkurencje sportowe

Konkurencje sportowe

Konkurencje sportowe

Konkurencje sportowe "Przeciąganie liny"

Konkurencje sportowe

Konkurencje sportowe "Rzuty do celu"

Kawiarnia

Kawiarnia " U Rodziców"

Grill

Grill "U Rodziców"

Biesiadowanie

Biesiadowanie