SPOTKANIE WIGILIJNE 2011

Jesteś tu: » Strona główna » TO JUŻ SIĘ WYDARZYŁO... » SPOTKANIE WIGILIJNE 2011

DZIEŃ  OTWARTY  SZKOŁY

"SPOTKANIE WIGILIJNE"

Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas spotkań i refleksji, podziękowań i składania życzeń. To czas, w którym odczuwamy najsilniejszy związek z naszymi tradycjami. W tej wyjątkowej atmosferze zorganizowaliśmy Spotkanie Wigilijne dzieci i rodziców naszej szkoły, na które zaprosiliśmy także wielu zacnych gości.
                Spotkanie odbyło się  11 grudnia 2011r. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Łapanowie. Zgromadzeni  niezwykle licznie goście mogli poczuć magię świąt, jeszcze zanim dotarli do celu. Barwny, połyskujący brokatem kiermasz ustawiony w drodze do sali zachwycał swym blaskiem. Obok ręcznie wykonanych przez uczniów i opiekunki koła plastycznego bożonarodzeniowych ozdób, bombek, stroików, świeczników czy choinek nikt nie mógł przejść obojętnie.
                Ucztę duchową czyli program artystyczny rozpoczęli najmłodsi uczniowie z klas I-III grający na flażoletach. Następnie śpiewały i tańczyły, wprawiając w podziw zgromadzonych gości, dzieci z oddziałów przedszkolnych. Po przemówieniu pani dyrektor –Doroty Twaróg – głos przejęli uczniowie starsi, którzy przedstawili multimedialny, obdarzony słownym komentarzem skrót ważnych wydarzeń  szkolnych minionego roku: począwszy od sukcesów w konkursach przedmiotowych, poprzez udział w zawodach sportowych, aż po występy na szkolnej scenie teatralnej czy wycieczki.  A ponieważ Spotkanie Wigilijne nie mogło się obyć bez Mikołaja i choinki, uczniowie zaprezentowali krótką inscenizację, w której trzy drzewa: oliwka, palma i choinka rywalizowały o miano najpiękniejszej. Dopiero ingerencja „z góry”, w postaci ślicznych aniołków, ostatecznie przesądziła o wyższości choinki nad innymi drzewami i jej królowaniu podczas Świąt Bożego Narodzenia. Występowi towarzyszył tradycyjnie chór szkolny Nadzieja, a uroku całości dodało przybycie entuzjastycznie przywitanych przez dzieciaki świętych Mikołajów w pięknych saniach zaprzężonych w renifery . Pierwsza część spotkania zakończona została występem  uczniów z klas IV-VI, którzy brali  udział w projekcie „Nasza Harmonia”. Po przerwie widzowie mieli przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. Dziewczynka i ptaszek w wykonaniu klas III. Obok głębokiego przesłania zawartego w tej inscenizacji, objawiło ono publiczności wiele prawdziwie aktorskich talentów. Ostatnim punktem programu, niecierpliwie oczekiwanym przez liczną grupę rodziców, dziadków oraz  rodzeństwo było kolędowanie dzieci młodszych. Każda klasa pod opieką swojego wychowawcy prezentowała się na scenie w innej  kolędzie lub piosence zaaranżowanej specjalnie na tę okoliczność.
                  Zaproszonym gościom, rodzicom, sponsorom, uczestnikom – dzieciom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby Dzień Otwarty w naszej szkole był wyjątkowym, niezapomnianym i wzniosłym przeżyciem – bardzo serdecznie dziękujemy i życzymy pomyślności w Nowym Roku! Takimi spotkaniami chcielibyśmy podziękować za całoroczną współpracę z naszą szkołą, a także sprawić, by dawały one motywację do dalszych działań. Świąteczny Dzień Otwarty powoli staje się tradycją naszej placówki i mamy nadzieję, że w grudniu 2012 roku zobaczymy się ponownie.

Autor: Anna Stawarz

Gabrysia i Mateusz w roli prowadzących

Sara i Hubert w roli prowadzących

Chór szkolny