DZIEŃ EDUKCJI NARODOWEJ 2010

Jesteś tu: » Strona główna » TO JUŻ SIĘ WYDARZYŁO... » DZIEŃ EDUKCJI NARODOWEJ 2010

14 października 2010 – Dzień Edukacji Narodowej

Prawdziwy nauczyciel powinien być zawsze najlepszym uczniem

– pod takim hasłem przewodnim świętowaliśmy tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej.

Satyryczny program artystyczny, który uświetnił ów dzień, przygotowany z udziałem uczniów klas III, podobał się i rozbawił wszystkich – od najmłodszych wychowanków po zaproszonych gości.

Na uroczystość przybyli: przedstawiciele Urzędu Gminy panie Anna Kurnik i Danuta Sotoła, Radny Gminy Łapanów pan Dariusz Leśniak, Prezes ZNP pan Jan Kowalski,  ksiądz Tadeusz Jarzębak, rodzice uczniów oraz jak zawsze emerytowani nauczyciele – z nostalgią wracający do szkolnych murów, aby choć raz w roku razem z pracującymi jeszcze koleżankami i kolegami powspominać czasy, które już nigdy nie wrócą…

14 października to dzień szczególny dla pracowników oświaty. Między innymi wtedy zatrzymujemy się na moment, analizujemy swoje porażki i sukcesy zawodowe. Uświadamiamy sobie, że to, co robimy, ma sens. Dzieje się tak także za sprawą wyróżnień, jakie otrzymują nauczyciele w podziękowaniu za trud, zaangażowanie, a często nawet poświęcenie, z jakim oddają się swojej pracy z wychowankami.

Tego roku nagrody Dyrektora Szkoły odebrało kilkunastu nauczycieli, natomiast szczególne wyróżnienie – nagrodę Wójta Gminy Łapanów – otrzymały pani Jolanta Grabarka i pani Małgorzata Woźniak.

Najwspanialszym i zaskakującym prezentem, jakim obdarowali nauczycieli uczniowie, były ordery – niezwykle trafnie symbolizujące cechy wykładanych przedmiotów lub pełnionych w szkole funkcji np. order Oczy dookoła głowy, order Drugiej mamy, order Profesora Miodka czy order Anielskiej cierpliwości.

Dziękujemy!

Autor tekstu: Anna Stawarz