DZIEŃ OTWARTY grudzień 2010

Jesteś tu: » Strona główna » TO JUŻ SIĘ WYDARZYŁO... » DZIEŃ OTWARTY grudzień 2010

W niedzielne popołudnie 12 grudnia 2010r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Łapanowie otworzyła swoje podwoje dla każdego, kto zechciał wziąć udział w „Dniu Otwartym”.

Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię.

- napisał Johann Wolfgang Goethe.

Nasza szkoła daje swoim wychowankom możliwość działania w różnych dziedzinach, odkrywania talentów,rozwijania umiejętności, pokonywania słabości.

To nasi uczniowie byli głównymi bohaterami tego dnia.

„Dzień Otwarty” w naszej szkole staje się tradycją, spotkaliśmy się już po raz czwarty.

Mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli Rady Pawiatu, Rady Gminy, Urzędu Gminy, Parafii, dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół, rodziców i przyjaciół szkoły. Jak zwykle goście nas nie zawiedli, przybywając bardzo licznie. Nie tylko sala gimnastyczna wypełniona była radosnym gwarem. Piękne dekoracje przywoływały świąteczną atmosferę. Pyszne ciasta, kawa i herbata  to zasługa troskliwych, niezawodnych rodziców naszych uczniów.

Pani Dyrektor Dorota Twaróg z radością powitała wszystkich gości i rozpoczęły się długo przygotowywane występy uczniów, którzy chcieli zaprezentować swoją radosną twórczość.

Nasi najmłodsi z klas zero rozpoczęli przegląd niesamowitym wykonaniem kolędy „Przybieżeli do Betlejem”, włożyli w to wiele energii i entuzjazmu, co rozgrzało publiczność. Następnie uczniowie klas IV-VI, którzy biorą udział w zajęciach kółka teatralnego i udzielają się jako wolontariusze, wystąpili w przedstawieniu jasełkowym. Spotkaliśmy się w nim nie tylko z Maryją, Józefem, dzieciątkiem, ale też z czarnymi charakterami. Ciekawe, pouczające, ale też przepełnione humorem jasełka wzbudziły duże zainteresowanie i gromkie brawa nawet w trakcie przedstawienia. Młodzi aktorzy spisali się na medal, barwnie odtwarzali swoje role i otrzymali wiele pochwał. Spektakl uświetniły występy szkolnego chóru i solistów.

Po tych wrażeniach nasi goście mieli okazję odetchnąć podczas przerwy. Zostali zaproszeni na poczęstunek oraz kiermasz, na którym mogli zakupić ciekawe, przepiękne ozdoby nie tylko choinkowe wykonane na zajęciach koła plastycznego. Dochód, jak co roku, przeznaczony jest na zakup materiałów plastycznych na zajęcia tychże kół zainteresowań.

Po przerwie Pani Dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne, a o przedłużenie tych wzruszających chwil zadbały klasy I-III śpiewając kolędy w artystycznych aranżacjach. Uczniowie doskonalący swoje umiejętności wokalne na zajęciach koła muzycznego zaśpiewali i zagrali przygotowane przez siebie kolędy.

Również uzdolnieni muzycznie członkowie kółka instrumentalnego uczący się gry na flażolecie wykonali na tym instrumencie pieśń „Mizerna cicha”. To były piękne chwile.

Niespodzianką był występ pracowników szkoły, którzy równie mozolnie przygotowywali się do uświetnienia tego dnia.

Mimo tremy udało im się całkiem przyzwoicie wykonać radosne pastorałki i tą radością podzielić się z uczniami i gośćmi. Może warto byłoby takim koncertem rozpoczynać każdy dzień w szkole…

Zresztą każdy mógł tego dnia pośpiewać, Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do wspólnego kolędowania.

Był czas na rozmowy, spotkania, uśmiechy, ciepła atmosfera towarzyszyła wszystkim w tych niecodziennych okolicznościach.

Niestety i te miłe chwile dobiegły końca, Pani Dyrektor dziękowała wszystkim gościom za przybycie, wyrozumiałość i cierpliwość, drogim rodzicom za nieocenioną pomoc, uczniom za dzielne przygotowywanie się do tego dnia, nauczycielom za kierowanie tymi przygotowaniami.

Spotykajmy się jak najczęściej w takich okolicznościach, poświęcajmy sobie czas, to procentuje dobrem, radością, zrozumieniem. Dajmy szansę młodym aktorom, muzykom, piosenkarzom zaistnieć w szerszym gronie niż społeczność uczniowska. Tym bardziej, że bardzo natrudzili się, by zaprezentować swoje umiejętności i wywołać uśmiech na twarzach gości. Nic nie daje większej radości niż szczęście i spełnienie na buzi dziecka.

Do naszej szkoły oprócz „Dnia Otwartego” w tym roku szkolnym zapraszamy jeszcze na „Dzień Babci i Dziadka” i inne okolicznościowe akademie.

Autor tekstu: Monika Kluba