RAJD PAPIESKI 2011

Jesteś tu: » Strona główna » TO JUŻ SIĘ WYDARZYŁO... » RAJD PAPIESKI 2011

MAJ 2011

XII RAJD SZLAKIEM PAPIESKIM

Ubiegłoroczna aura nie pozwoliła na zorganizowanie Rajdu Szlakiem Papieskim na trasie Niegowić- Łapanów. Z powodu powodzi został on odwołany. Tego roku przy sprzyjającej, słonecznej pogodzie pielgrzymowaliśmy na trasie z Łapanowa do Niegowici.

Rajd przebiegał w serdecznej atmosferze. Jego uczestnicy dziękowali Bogu za beatyfikację Jana Pawła II i modlili się o Jego kanonizację. Jak obliczyli organizatorzy, w tegorocznym Rajdzie wzięło udział około 1000 uczestników, przede wszystkim uczniów szkół podstawowych  i gimnazjów.

Hasło tegorocznej edycji Międzyszkolnego Konkursu Literackiego przeprowadzonego z okazji XII Rajdu Szlakiem Papieskim brzmiało:

„Jestem radosny, Wy też bądźcie”.

Refleksji nad tym papieskim przesłaniem były poświęcone prace uczniów. Na ręce komisji wpłynęło ponad 140 praac z całej Polski. Jury przyznało 22 nagrody i 19 wyróżnień, z czego dwie przypadły w udziale uczniom z naszej szkoły.

W kategorii  wiekowej klas I-III Michał Sobczyk zajął III miejsce, a w kategorii klas IV-VI laureatką I miejsca została Karolina Kaja.
Gratulujemy!

Autor tekstu: Anna Stawarz