DZIECI DZIECIOM...

Jesteś tu: » Strona główna » TO JUŻ SIĘ WYDARZYŁO... » DZIECI DZIECIOM...

kwiecień 2011r. 

 

 

 Dzieci-dzieciom  

 

Dzieci-dzieciom – to hasło, które przyświecało występowi zorganizowanemu 19 kwietnia 2011r przez uczniów PSP w Łapanowie dla dzieciaków Publicznego Przedszkola w Łapanowie. Profilaktyczny spektakl Kopciuszek-inaczej, propagujący dbanie o higienę osobistą, przygotowały panie Danuta Wojtasiak, Anna Stawarz z muzyczną oprawą Barbary Karaś. Przedstawienie miało miejsce w sali widowiskowej łapanowskiego Domu Kultury.
 Wielu naszych małych aktorów w swoje role wcieliło się bardzo profesjonalnie. Magda Kulijewicz, która zagrała tytułowego Kopciuszka, zachwyciła starszą publiczność talentem aktorskim, a maluchów energią i naturalnością, z jaką poruszała się na scenie. Parafraza piosenki Ani Wyszkoni Czy ten pan i pani są w sobie zakochani w świetnym wykonaniu Maćka Grabackiego jeszcze długo gościła na ustach maluchów, którzy dzięki niej zapamiętać mieli, że pan z niechęcią patrzy nań, bo ta pani bardzo brudna jest. Dopiero miłość wyjawiona piosenką Jak się masz, kochanie oraz przypieczętowana obietnicą od dziś będę jak piękny i pachnący kwiat, doprowadziła do oświadczyn księcia (w tej roli wystąpił Adrian Karcz), tym samym uświadamiając dzieciom potrzebę dbania o higienę – a takie było przesłanie spektaklu.
 Nagroda dla uczniów za wykonaną pracę to oczywiście rozjaśnione uśmiechem twarze i brawa zadowolonych przedszkolaków. Za możliwość występu przed pozaszkolną publicznością, którą młodzi aktorzy-amatorzy traktują jako świetną zabawę, serdecznie dziękujemy Dyrekcji Publicznego Przedszkola oraz Kierownictwu Domu Kultury w Łapanowie.

 

Autor tekstu: Anna Stawarz

 

Galerie