Konkurs o zdrowym żywieniu - luty 2013r.

Jesteś tu: » Strona główna » TO JUŻ SIĘ WYDARZYŁO... » Konkurs o zdrowym żywieniu - luty 2013r.

KONKURS O ZDROWYM ODŻYWIANIU

Od kilku lat, nasz szkoła bierze udział w projekcie „Owoce
w szkole” organizowanym przy współpracy Agencji Rynku Rolnego
i finansowanym ze środków Unii Europejskiej.

W ramach tego projektu uczniowie klas I-III otrzymują bezpłatnie porcje owoców, warzyw lub sok podczas drugiego śniadania. Celem tego przedsięwzięcia jest wyrabianie zdrowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Uwieńczeniem tej akcji był konkurs o zdrowym odżywianiu, który odbył się w lutym 2013r. Pod hasłem „Jedz owoce i warzywa, będziesz zawsze zdrów jak ryba” reprezentanci poszczególnych klas rywalizowali między sobą w wielu konkurencjach. Rozwiązywali zagadki, prezentowali hasła reklamujące zdrowe odżywianie, wykazywali się świetną znajomością owoców i warzyw, znając dobrze ich smak, kształt, zapach oraz prezentowali swoją sprawność fizyczną w konkurencjach sportowych. Pozostali uczniowie mocno dopingowali zawodników zdobywając dla nich dodatkowe punkty. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury pod przewodnictwem pani v-ce dyrektor, Anny Ulanowskiej-Węglarz. Nasz konkurs zaszczycił swoją obecnością gość specjalny, Dyrektor Oddziału Terenowego ARR w Krakowie - pan Bogusław Wiśniewski.

Prócz dobrej zabawy, dużej dawki emocji, uczniowie wykazali się nie tylko teoretyczną znajomością zasad zdrowego odżywiania, ale także ich praktycznym zastosowaniem. Ostatecznie, przy minimalnej różnicy punktów, wygrała reprezentacja klasy IIIa.        W tym konkursie nie było przegranych, ponieważ  każdy z uczestników otrzymał dyplom i drobny upominek wręczony przez Panią Dyrektor, a Nasz Gość wszystkim uczniom podarował puzzle „Piramida Żywienia”.