Uczniowie naszej szkoły na Rajdzie Papieskim - maj 2013r.

Jesteś tu: » Strona główna » TO JUŻ SIĘ WYDARZYŁO... » Uczniowie naszej szkoły na Rajdzie Papieskim - maj 2013r.

18 maja 2013 r.

18 maja 2013 r. grupa kilkudziesięciu uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięło udział w Rajdzie Szlakiem Papieskim, który w tym roku przebiegał z Łapanowa do Niegowici pod hasłem „Wiara żywa uczynkami”. Humory podczas Rajdu dopisywały wszystkim, zwłaszcza, że pogoda sprzyjała pieszym wędrówkom.

Na stronie Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Jana Pawła II
w Łapanowie – organizatora tegorocznej pielgrzymki – czytamy:

„Tegoroczny Rajd już przeszedł do historii wspólnego wędrowania po papieskich ścieżkach. Najmłodszy z uczestników - Tomuś z Niegowici - liczył sobie 11 miesięcy, najstarszy - pan Wojciech z Kobylca, biorący udział we wszystkich Rajdach - skończył 88 lat. Wędrowali uczestnicyWarsztatu Terapii Zajęciowej ,,Otwarte Serca”, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum, szkoły średniej, grupy rodzinne i indywidualni uczestnicy. Wśród piechurów wyróżniała się rozśpiewana grupa młodzieży węgierskiej, która przebywa na terenie naszej gminy w ramach wymiany młodzieżowej. Na mecie czekał ciepły posiłek, zaraz potem  nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu fotograficzno-plastycznego, związanego z hasłem tegorocznego Rajdu. Wyróżnieni uczestnicy otrzymali nagrody książkowe.

Na przykościelnym placu  lednickie tańce rozkołysały zebranych pielgrzymów.  W radosny nastrój wprowadziła wszystkich piosenka ,,Ojciec”. Zaraz po tym nastąpiło losowanie rowerów, z których dwa  powędrowały do Królówki, do Klaudii z Wiatowic, Tomka  z Cichawki i Marioli z Łapanowa. Jak co roku pielgrzymom towarzyszyła modlitewna zaduma, w świątyniach, przy kapliczkach przydrożnych  modlono się o kanonizację Jana Pawła II  i wspólnie rozważano, jakie prawdy kryje w sobie hasło Rajdu. Każda z wędrujących grup nosiła nazwę, którą był tytuł jednego z dzieł papieża Polaka. W ten sposób organizatorzy Rajdu chcieli przybliżyć wszystkim bogatą spuściznę duchową Jana Pawła II.

Na zakończenie rajdu dyrektorzy szkół: Pani Maria Plewa, Pani Małgorzata Dymek  i Pan Leszek Rajtarski podziękowali wszystkim za wspólne wędrowania i zaprosili na następny XV –jubileuszowy- Pieszy Rajd Szlakiem Papieskim”.