Jesteś tu: » Strona główna » TO JUŻ SIĘ WYDARZYŁO... » Koncert Biura Koncertoewgo "Wirtuoz", spotkanie z panią Pauliną Kozub, przedstawienie "Gość oczekiwany" - luty -kwiecień 2013r.

Ciekawi świata uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Łapanowie

Dzieci są ciekawe świata, a szkoła jest miejscem, w którym tę ciekawość mogą i powinny rozbudzać i zaspokajać. Kilka minionych miesięcy obfitowało w Publicznej Szkole Podstawowej w Łapanowie w warte zwrócenia uwagi wydarzenia oraz spotkania z interesującymi ludźmi.

„Od Freda Astaire`a do Hannah Montany” to tytuł programu, z jakim w lutym zawitali do naszej szkoły artyści z Łódzkiego Biura Koncertowego „Wirtuoz”. Udział w tym mini koncercie pozwolił uczniom poczuć magię muzyki i zrozumieć, dlaczego nie ma filmów bez dźwięku. Koncert urozmaicały zagadki dotyczące melodii ze znanych filmów polskich i zagranicznych. Dodatkowym atutem programu była prezentacja niektórych instrumentów i ciekawostki muzyczne związane z ich budową.

W marcu zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Kamionnej na przedstawienie „Gość oczekiwany”. Myślą przewodnią  grupy teatralnej skupiającej 21 osób w wieku od 8 do 84 lat jest spotkanie pokoleń i ich wzajemna współpraca. Współpraca, której efekt w postaci wspaniałej inscenizacji, z piękną scenografią, dojrzałą, aktorską obsadą tak dorosłych jak i dzieci oraz głębokim moralnym przesłaniem mieliśmy przyjemność podziwiać.

W kwietniu w daleką podróż do Nepalu „zabrała” uczniów Paulina Kozub, która „chciałaby poznać cały, żeby już nie musieć marzyć o dalekich podróżach i wysokich górach - bo przecież to zajmuje strasznie dużo czasu”. Swoją prelekcję dotycząca kultury Nepalu, wspinaczek górskich, połączyła z prezentacją rekwizytów  (raki, łapawice, śruby lodowe) i poparła bogatą galerią fotograficzną. Spotkanie z osobą taką jak pani Paulina jest niewątpliwie dla uczniów inspiracją do odważnych marzeń…

Autor tekstu: Anna Stawarz