ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 2012

Jesteś tu: » Strona główna » TO JUŻ SIĘ WYDARZYŁO... » ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 2012

11 listopada 2012r.

Dnia 12 listopada w poniedziałek odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego wszyscy odśpiewali hymn państwowy, a uczniowie klas IV-VI pod opieką p.Danuty Wojtasiak z muzyczną oprawą p. Barbary Karaś przedstawili piękny program artystyczny. W występie młodzież przypomniała w skrócie historię Polaków walczących o niepodległość swojego narodu będącego przez 123 lata pod zaborami. Ciekawie przedstawione fragmenty dziejów Polski w postaci scenek rodzajowych i trafnie dobrane wiersze oraz pieśni patriotyczne wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój, a jednocześnie skłoniły do zadumy i refleksji na temat patriotyzmu oraz wartości, jaką stanowi wolna i niepodległa Ojczyzna.
Dzięki takim dniom łatwiej zrozumieć na czym tak naprawdę polega patriotyzm i jaką cenę czasami przychodzi płacić za taką postawę.
Występ uczniów bardzo się wszystkim podobał. Stanowił ciekawą lekcję historii, ale przede wszystkim pozwolił w odpowiedni sposób uczcić tak ważne dla wszystkich Polaków święto.
Na zakończenie pani dyrektor Dorota Twaróg w kilku zdaniach nawiązała do wydarzeń sprzed lat i wyraziła słowa uznania dla występujących i śpiewających uczniów oraz ich opiekunów.

Autor: Anna Stawarz