ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH ROK SZK.2012/2013

Jesteś tu: » Strona główna » TO JUŻ SIĘ WYDARZYŁO... » ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH ROK SZK.2012/2013

październik 2012r.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

23 października w Dzień Patrona  w naszej szkole miało również miejsce ślubowanie uczniów klas pierwszych.
    Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.

Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny i złożyć uroczystą przysięgę na sztandar szkoły.

Pani dyrektor Dorota Twaróg nie miała najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ramion dzieci, z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły.

Dzieci zostały również tradycyjnie pobłogosławione przez księdza proboszcza Tadeusza Jarzębaka, który jak co roku z radością przyjął zaproszenie.

Miłym zaskoczeniem było powitanie dzieci przez nauczycieli i rodziców staroploskim zwyczajem:  wiejskim chlebem i solą, który został podzielony na dwie część, tak, by każda z klas otrzymała połowę. Wychowawczynie: p.Wiesława Zachara i p.Monika Radziszowska-Gacek zadbały, aby każdy z uczniów złożył swój podpis- pieczęć palcem w Księdze Uczniów, a następnie otrzymał  dyplom upamiętniający ten szczególny dzień.

Potem było spożywanie chleba i słodki poczęstunek oraz wnikliwe oglądanie pierwszego słownika, jako pamiątki ślubowania, jakie dzieci otrzymały od rodziców.
Ten dzień był bardzo miły i pełen niezapomnianych wrażeń.

Nastepnego dnia na pasie zieleni przed budynkiem dzieci w towarzystwie wychowawczyń i rodziców zasadziły symboliczne krokusy, które zakwitną nam  zapewne na wiosnę.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

Autor: Monika Radziszowska-Gacek