DZIEŃ PATRONA 2012

Jesteś tu: » Strona główna » TO JUŻ SIĘ WYDARZYŁO... » DZIEŃ PATRONA 2012

23 października 2012r.

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Dnia 23 października miało miejsce święto ku czci patrona naszej szkoły – świętego Jana Kantego. W tym dniu uczniowie i nauczyciele wzięli udział w uroczystej Mszy św., a następnie obejrzeli piękną inscenizację prezentującą w oryginalny sposób życiorys patrona. Pantomimiczne sceny z muzyką klasyczną w tle ukazały świętego jako współczującego, kochającego Boga, pomocnego człowieka. Zwieńczeniem występu było rozbrzmiewanie w eterze hejnału z symbolicznej Wieży Mariackiej. Na koniec tradycyjnie chór szkolny z pomocą wszystkich uczniów wyśpiewał pieśń pt. „Przezacna perło” poświęconą świętemu Janowi Kantemu.

W drugiej części programu artystycznego byliśmy świadkami żywego, barwnego i pełnego wigoru tańca szkolnej grupy tanecznej wspieranej dzielnie przez uczniów z gimnazjum, którzy niedawno opuścili naszą szkołę. Piękne krakowianki i przystojni krakowiacy wirowali w kolorowych strojach wprawiając w podziw zachwyconą występem publiczność.

Autor: Anna Stawarz