NOWY ROK SZKOLNY 2012/2013

Jesteś tu: » Strona główna » TO JUŻ SIĘ WYDARZYŁO... » NOWY ROK SZKOLNY 2012/2013

NOWY ROK SZKOLNY 2012/2013

 


     Witamy po wakacjach! Co czeka uczniów w roku szkolnym 2012/2013? Kiedy będą przerwy świąteczne, jak wypadają dni wolne, kiedy będą ferie i sprawdzian szóstoklasistów? To najważniejsze pytania, jakie nasuwają w pierwszych dniach po powrocie z wakacji.
      W poniedziałek 3 września 2012 roku zainaugurowaliśmy rok szkolny 2012/2013. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Redemptor Hominis w Łapanowie, której przewodniczył ks. proboszcz Tadeusz Jarzębak. Po nabożeństwie wszyscy udali się za Pocztem Sztandarowym do szkoły. Obecnych na uroczystości uczniów, rodziców i grono pedagogiczne przywitała pani Dorota Twaróg - dyrektor Szkoły Podstawowej, życząc wszystkim owocnej pracy i wielu sukcesów. Jeszcze tak niedawno staliśmy tu życząc sobie udanego wypoczynku. Teraz spotykaliśmy się, żeby rozpocząć nowy rok szkolny. Wróciliśmy po dwumiesięcznej przerwie, opaleni, z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci
i gotowi do dalszej walki. Walki, którą każdy uczeń i nauczyciel rozpoczyna zawsze pierwszego września. Po krótkim programie artystycznym (przygotowanym pod kierunkiem pani Katarzyny Kuski) uczniowie udali się do wyznaczonych sal na pierwsze po wakacjach spotkanie ze swoimi wychowawcami.

      Nie obyło się bez wspomnień oraz pełnych humoru rozmów w wakacyjnej jeszcze atmosferze, bo już jutro, pełną parą: "Witaj szkoło!"


"W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom, aby zdobywanie wiedzy było

fascynującą przygodą, odkrywaniem nauki i jej praw, ale też odnajdywaniem samego siebie
oraz rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań.
Nauczycielom zaś życzmy, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą
i uznanie otoczenia."