KONKURS RECYTATORSKI 2011

Jesteś tu: » Strona główna » Sukcesy,wyniki konkursów...itp. » KONKURS RECYTATORSKI 2011

POWRÓĆMY DO TWÓRCZOŚCI JANA BRZECHWY I JULIANA TUWIMA”

17 lutego bieżącego roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Łapanowie, odbył się kolejny Szkolny Konkurs Recytatorski dla dzieci, tym razem pod hasłem „Powróćmy do twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”.

Recytatorskie umiejętności zaprezentowało 34 uczestników z klas od 0-III naszej szkoły. Uczniowie startowali w trzech kategoriach wiekowych, a ich   popisy oceniała komisja konkursowa w składzie: dyrektor mgr Dorota Twaróg, mgr Lidia Bzdyl-Jabłońska i mgr Danuta Lampa. Wyłonienie laureatów nie było łatwym zadaniem, gdyż uczestnicy nie tylko świetnie recytowali, ale zadbali też o trafny dobór rekwizytów i wspaniałe stroje. Należy tu serdecznie podziękować wychowawcom i rodzicom uczniów, którzy włożyli ogromny wkład pracy w przygotowanie dzieci do konkursu.

A oto wyniki:
    W kategorii klas 0-I miejsce pierwsze zajęła Oliwia Szostak z klasy Ib, prezentując wiersz  J. Brzechwy „Entliczek Pentliczek”, którą przygotowała mgr Ewa Kogut. Drugie miejsca wywalczyły: Gabrysia Kuska kl. Ia, Zosia Zembura kl. Ia i Ania Skimina kl.Ib, a miejsce trzecie Sandra Janus z kl.Ib.

W kategorii klas II  zwycięzcą okazał się Mikołaj Zdebski z klasy IIb,  recytując wiersz Juliana Tuwima „Warzywa”, którego wychowawczynią jest mgr Monika Radziszowska-Gacek. Miejsce drugie zdobyła Ola Janik kl. IIa, a trzecie Natalka Gębacz  kl.IIa.

W kategorii klas III pierwsze miejsce wywalczyła Maja Stalmach z klasy IIIb, prezentując wiersz Juliana Tuwima „Zosia Samosia”, która została przygotowana przez mgr Małgorzatę Woźniak. Miejsca drugie zajęły Sabina Kubiszewska i Ola Skowronek z klasy III b, a miejsce trzecie Alicja Duda i Julia Paszkot z klasy III b.
Szczególne wyróżnienie otrzymały: Ania Skimina i Patrycja Piasecka za rewelacyjnie przygotowane stroje.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Ponadto laureaci pierwszych miejsc reprezentowali naszą szkołę i gminę w X Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Bochni 23 marca 2011roku, skąd przywieźli dyplomy, podziękowania i nagrody.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorka Szkolnego Konkursu Recytatorskiego
Monika Radziszowska-Gacek