Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy "Książka przyjaciel prawdziwy"

Jesteś tu: » Strona główna » Sukcesy,wyniki konkursów...itp. » Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy "Książka przyjaciel prawdziwy"

Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy

„Książka - Przyjaciel Prawdziwy”

Temat konkursu „Solilandia – Pamiętnik wielickiego skrzata”

W naszej szkole uczniowie licznie i chętnie przystąpili do pracy, a trwała ona ponad dwa miesiące. W eliminacjach klasowych udział wzięli prawie wszyscy uczniowie z klas I – III.  Następnie walczyło ze sobą siedem zespołów – reprezentanci z każdej klasy, a zwycięzcy z klasy IIIa pojechali wraz z opiekunem godnie reprezentować naszą szkołę.

Eliminacje główne odbyły się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze, zabawie i rywalizacji nie było końca. Swoją wiedzą i postawą zdobyli dla koleżanek i kolegów fantastyczną nagrodę. Mianowicie otrzymaliśmy Voucher na bezpłatny wyjazd do Kopalni Soli w Wieliczce dla 30 osób. Wycieczka odbyła się z początkiem października.

Ponadto udało mi się pozyskać 13 sponsorów, dzięki którym zakupiłam nagrody i upominki dla wszystkich uczniów, którzy brali udział w konkursie na wszystkich poszczególnych etapach. Nagrodziłam ponad 120 uczniów.

Bardzo dziękuję uczniom i nauczycielom za ciężką, ale owocną pracę i zapraszam do udziału w następnej edycji konkursu, która odbędzie się w marcu 2014 roku.

Nauczyciel bibliotekarz

Lidia Bzdyl - Jabłońska