Hospicjum - czas nadziei i miłości...

Jesteś tu: » Strona główna » Sukcesy,wyniki konkursów...itp. » Hospicjum - czas nadziei i miłości...

 

W listopadzie 2012r Publiczna Szkoła Podstawowa w Łapanowie przystąpiła do  Małopolskiego Konkursu pod hasłem  „HOSPICJUM – czas nadziei i miłości…” .Konkurs zorganizowany był przez  Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie, Prezesa Fundacji Kromka Chleba w Tarnowie oraz dyrektora Gimnazjum nr 6 im.Jana Pawła II w Tarnowie. 


Etap szkolny konkursu trwał od 13 do 27 listopada 2012r.

 

Celem Konkursu było upowszechnianie wśród młodych ludzi zarówno wiedzy o założeniach, jak i o funkcjonowaniu opieki hospicyjnej.
             Miał na celu nie tylko szczególnie uwrażliwić młodych i dorosłych na cierpienie osób nieuleczalnie chorych, ale również rozpocząć kampanie na rzecz budowy hospicjum w Tarnowie. 

Prace, które zostały wybrane przez jury Konkursu w etapie małopolskim, zamieszczona w kalendarzu, z którego dochód ze sprzedaży ma rozpocząć kampanie na rzecz budowy hospicjum w Tarnowie.

 

Z Naszej Szkoły do konkursu zgłosiło się 21 uczniów, które wykonały prace plastyczne i literackie.  Komisja szkolna wybrała 10 najładniejszych prac, które zostały wysłane do Tarnowa. Były to prace plastyczne uczniów: Sebastiana Trojańskiego (IIIa), Juli Trojańskiej (IIIa), Juli Malinowskiej(IVa), Gabrieli Kuska (IIIa), Karoliny Koller( IIIa), Karoliny Statek(IIIa), Weroniki Kuras (IIIa), Partycji Kowalczyk(IIIa), Zofii Zembry (IIIa) oraz praca literacka Błażeja Gęślaka(IVa).

 

 Za udział w Konkursie Szkoła dostała


Podziękowania.