Rywalizacja sportowa w roku szkolnym 2012/2013

Jesteś tu: » Strona główna » Sukcesy,wyniki konkursów...itp. » Rywalizacja sportowa w roku szkolnym 2012/2013

RYWALIZACJA SPORTOWA ZA  ROK SZKOLNY 2012/13.

W dniu 18 września 2012r. na terenie Wiśniowej i Dobczyc odbyła się  „XXX Sztafeta Szlakiem Walk Partyzantów Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich ”. Jak co rok w, zawodach tych wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Łapanowie, którzy pod opieką swoich nauczycieli wychowania fizycznego, zajęli I miejsce. Swoim udziałem w zmaganiach sportowych złożyli hołd partyzantom poległym w obronie ojczyzny.
Wielkie podziękowania i gratulacje składamy całej reprezentacji w składzie: Julia Paszkot, Natalia Kącka, Patrycja Jacewicz, Paulina Kaczmarczyk, Klaudia Rusek, Julia Dziedzic, Klaudia Szewczyk, Bartłomiej Skimina, Dawid Dudzic, Bartłomiej Duda, Sebastian Sikora, Krystian Nowak, Dawid Trojański i Piotr Płachta .
Nauczyciele wychowania fizycznego kierują swoje podziękowania również rodzicom wyżej wymienionej reprezentacji, za zaangażowanie, wytrwałe wspieranie i doping swych pociech w tak ciężkiej rywalizacji jakimi są biegi długodystansowe.
Miejmy nadzieję, że ten rok szkolny zakończy się równie wielkim sukcesem  jak rok ubiegły, w którym zdobyliśmy vi-ce Mistrzostwo Małopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Na wielką uwagę i szczere gratulacje zasługują również chłopcy z klas V i VI naszej szkoły, którzy  na przełomie września i października bieżącego roku zdobyli dwa puchary w rozgrywkach piłki nożnej. Rywalizacja o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Sobolowie rozegrany w dniu 15 października oraz zawody o puchar  Vi-ce Przewodniczącego  Małopolskich  Ludowych Zespołów Sportowych rozgrywany  19 września zakończyły się wielkim sukcesem i wygraną naszych reprezentantów.
W ich skład weszli: Dawid Dudzic, Kacper Musiał, Paweł i Piotr  Roj, Jaś Duda, Eryk Hojda, Michał Dedio, Michał Halota. Gratulujemy zajęcia I miejsca.

2 października 2012r. nad łapanowskim Zalewem odbyły się  Indywidualne Powiatowe Biegi Przełajowe. Nasza reprezentacja liczyła 20 biegaczy, którzy walczyli o awans do zawodów wojewódzkich  Wśród najlepszych znaleźli się: Dudzic Dawid (3 miejsce), Trojański Dawid (4 miejsce), Jacewicz Patrycja (1 miejsce),  Kaczmarczyk Paulina (2 miejsce), Szewczyk Klaudia (3 miejsce).

5 października w/wymienieni uczniowie rywalizowali na zawodach wojewódzkich w Nowym Targu. Na szczególną uwagę zasłużyła Patrycja, która uplasowała się na 17 miejscu w Małopolsce w biegu na 800 m. Gratulujemy całej reprezentacji naszej Szkoły.

W Krakowie podczas Indywidualnych  Jesiennych Biegach Przełajowych  Ludowych Klubów Sportowych nasi sportowcy zajęli następujące miejsca: Piotr Płachta – 2, Krystian Nowak -3, Patrycja Jacewicz – 2.Gratulujemy.

W ciągu  obecnego roku szkolnego , rywalizowaliśmy również w zawodach piłki siatkowej, koszykowej i piłki nożnej. Wszystkie zawody gminne kończyliśmy awansem do zawodów powiatowych.
 Na szczególne wyróżnienie zasługują dziewczęta, które dzięki systematycznej pracy na zajęciach szkolnego koła sportowego, nie mogły powstydzić się wyniku V miejsca na zawodach powiatowych w piłce siatkowej. A reprezentowały nas: Szewczyk Klaudia,  Kordeczka Klaudia, Kaczmarczyk Paulina, Szostak Zuzanna, Kukla Gabriela, Weronika Gęślak, Nowak Lidia, Emilia Dedio, Czyż Patrycja. Dziękujemy.

30 kwietnia podczas Gminnego Czwórboju Lekkoatletycznego dziewczęta w składzie: Jacewicz Patrycja, Kaczmarczyk Paulina, Szewczyk Klaudia, Palonek Kamila, Kordeczka Klaudia, Kukla Gabriela, Rajzer Aleksandra, Czyż Joanna awansowały do zawodów powiatowych.  7 maja w Bochni nasze zawodniczki zajęły II miejsce w zawodach powiatowych, uzyskując taka samą liczbę punktów jak dziewczęta z Rzezawy. Gratulujemy.

13 maja byliśmy pełni zapału do rywalizacji w Sztafetowych Biegach Przełajowych nad Zalewem. Pogoda jednak pokrzyżowała nasze plany . Ze względu na obfite opady deszczu nie wzięliśmy w zawodach tych udziału. Szybko jednak pojawił się czas na odrobienie tej zaległości,  już 20 maja zmagaliśmy się na rasie Trzciana – Łapanów w XVIII Rejonowych Biegach Sztafetowych „Szlakiem Walk Batalionów Chłopskich”.  Do udziału wystawiliśmy dwie sztafety, które osiągnęły rewelacyjne I i VI miejsce na 13 startujących drużyn. Wszystkim zawodnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.