KONKURS RECYTATORSKI 2013

Jesteś tu: » Strona główna » Sukcesy,wyniki konkursów...itp. » KONKURS RECYTATORSKI 2013

" WSZYSTKIE DZIECI SĄ NASZE"

9 marca bieżącego roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Łapanowie, odbył się kolejny Szkolny Konkurs Recytatorski dla dzieci, tym razem pod hasłem „Wszystkie dzieci są nasze” i stanowił on eliminacje do konkursu powiatowego.

Recytatorskie umiejętności zaprezentowało 49 uczestników z klas od 0-III naszej szkoły. Uczniowie startowali w czterech kategoriach wiekowych, a ich   popisy oceniała komisja konkursowa w składzie: dyrektor mgr Dorota Twaróg, mgr Lidia Bzdyl-Jabłońska  mgr Anna Stawarz i mgr Ewa Bochacz. Wyłonienie laureatów nie było łatwym zadaniem, gdyż uczestnicy nie tylko świetnie recytowali, ale zadbali też o trafny dobór rekwizytów i wspaniałe stroje. Poziom był wysoki i bardzo wyrówny, dlatego przyznano wiele równorzędnych miejsc.

Należy tu serdecznie podziękować wychowawcom i rodzicom uczniów, którzy włożyli ogromny wkład pracy w przygotowanie dzieci do konkursu.

A oto wyniki:

W kategorii klas "0" -I miejsce pierwsze zajęła Roksana Woźniak z klasy 0c, prezentując wiersz J.Brzechwy "Samochwała", którą przygotowała pani Iwona Leśniak; pozostałe dzieci z grupy przedszkolnej uzyskały wyróżnienia:Karol  Cyz, Tomasz  Gądek, Oliwia  Piotrowska, Wiktoria  Krawczyk, Wiktoria Nowak, Kalina Zdebska.

W kategorii klas "I" -I miejsce pierwsze zajął Franciszek Gacek z klasy Ia, prezentując wiersz "Bańki mydlane” Anny Rżyskiej-Jamrozik

przygotowanego przez mgr Wiesławę Zacharę. Drugie miejsca wywalczyły: Rozalia  Gacek Ia, Mateusz  Płachta Ia, Mateusz  Węglarz Ia, Karol  Kuska Ia, Kamil  Tabak Ib;  a miejsca trzecie: Karol Góral Ia, Anna Dzienis kl.Ia, Patrycja  Flisak kl.Ib, Kamil  Suder kl.Ib, Kacper  Herudziński kl.Ib.

W kategorii klas "II"  zwyciężczynią okazała się Oliwia Nowak z kl.IIa,  recytując wiersz Danuty Wawiłow "Na wystawie", uczennicę przygotowała wychowawczyni mgr Małgorzta Roj. Miejsca drugie zajęły:  Wiktoria  Kawala kl.IIa, Wiktoria  Opioła kl.IIa, Martyna  Schwenk kl.IIa, Marlena  Stawarz kl.IIa, Mateusz  Walicki kl.IIb, Magdalena  Satoła kl.IIc. Miejsce trzecie przypadły:Natalii Gacek kl.Ib, Aleksandrze Raj kl.Ib, Klaudii  Fitrzyk kl.Ic i Julii  Krawczyk kl.Ic .

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Szczególne podziękowanie składamy tutaj Pani Dyrektor mgr Dorocie Twaróg, która zadbała o to, aby każde dziecko otrzymało nagrodę rzeczową- przybory szkolne, a laureaci miejsc dodatkowo ciekawe książki, albumy, encyklopedie itp.

Ponadto laureaci pierwszych miejsc reprezentowali naszą szkołę i gminę w XI Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Bochni 12 kwietnia 2013 roku, skąd przywieźli dyplomy, podziękowania i nagrody. Laureatów, do powiatowego  konkursu "szlifowała" opiekunka Koła Teatralnego, pani mgr Wiesława Zachara, której dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

Serdecznie gratulujemy Franciszkowi Gackowi z kl.Ia, który wygrał Powiatowy Konkurs Recytatorski w Bochni w kategorii kl.I

Duże brawa, również dla Roksany Woźniak, która na szczeblu powiatowym zajęła II miejsce w kategorii kl.0

Natomiast, Oliwia Nowak również godnie prezentowała klasy drugie i przyjechała z nagrodą specjalną wylosowaną przez JURY.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Współorganizatorki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego
Monika Radziszowska-Gacek i Katarzyna Cieśla